Thumb

Sorumluluk

Zihinsel özürlü bir çocuğun babası olan danışan, yaşadığı süreçten oldukça yorulmuştu. Ve kendisinin bazı sorumluluklarından kaçmaya başladığını bundan rahatsızlık duyduğunu bildirmişti. Çalışma sırasında bu durumdan kendini suçladığı ve bu suçlamadan kaçmak için böyle hareket ettiği ortaya çıkmıştır. AlfaLife seansı sonrası bu durum ortadan tamamen kalkmış ve kişi ‘nasıl böyle düşünebilmişim’ diyerek, hayretle çalışmanın ne kadar etkili olduğunu ifade etmiştir.

Thumb

Çikolata Bağımlılığı

Akşamları eve geldiğinde çikolata yeme konusunda kendini bir türlü durduramadığını, bu isteğin özellikle akşamları belirdiğini, gündüz böyle dürtüsünün olmadığını bildiren danışan ile yapılan AlfaLife Seanslarında, bağımlılığın akşam eve geldiğinde eşini gördüğünde bilinçaltında oluşan bir tetiklenmeden kaynaklandığı görülmüştür. Ve seanslar sonrasında kişi bu bağımlılıktan kurtulmuştur.

Thumb

Aldatılma

Eşinin kendisini 1 yıl önce aldatmış olduğunu öğrenen danışan yaşadığı duygusal değersizlik hissinden kurtulmak için, yaşadığı bu olayı unutup sevdiği eşi ile yaşamına devam etmek istediğini bildirdi. Aynı süreçte halsizlik ve depresyon halinde atakları bulunan danışan AlfaLife Seansları sonrasında önce kendine değer verme sonra yaşadığı olayın duygusal etkilerini unutarak, ‘şimdi yaşamaya başladım’ şeklinde geri bildirim vermiştir.

Thumb

Sigarayı Bırakma

Danışan yaklaşık 20 yıldır sigara kullandığını ve 3 yıldır bırakmak için çok mücadele ettiğini ama bir türlü bırakamadığını bildirdi. Sigara kokusunu duyduğu anda dayanamayıp bir sigara yaktığını söyleyen danışan, yapılan AlfaLife Seans sonrası sigarayı tamamen bıraktığını ve spora başladığını bildirmiştir. Çalışma sırasında sigara bırakıldığında kilo alınacağı ile ilgi inanç konusunda da çalışma yapılmıştır. Birey hem sigarayı bırakmış hem de sağlıklı fit bir bedene kavuşmuştur.

Thumb

Kendini Beğenmeme

Üniversiteyi yeni bitiren ve iş hayatına başlama aşamasında olan genç, kendini beğenmediğini, bir işe giremeyeceğini düşünüyordu. Yapılan çalışma sonucunda gencin annesini memnun edemeyeceği, onun kendisinden olan beklentileri konusundaki korkuları ortaya çıkmış ve yapılan AlfaLife Seansları sonrasında kişi hemen iş bulduğunu ve başka iş yerlerinden de teklif geldiğini bildirmiştir.

Thumb

Mükemmeliyetçilik

İşyerinde yaşadığı sorunların artık iyice çoğaldığını ve hiç kimsenin onu anlamadığını bildiren danışan yapılan AlfaLife Seansları sonunda karşısındaki kişilere karşı anlayış ve hoşgörülü olabilmesi için önce kendisine kadar anlayışlı olması gerektiğini ve mükemmelliyetçi olmanın kendinden başkasını beğenmemek olduğunu görerek, AlfaLife çalışması sonrasında hem daha huzurlu, hem de daha başarılı olduğunu bildirmiştir.

Thumb

Affetme

Danışan ayrıldığı nişanlısını affetme konusunda zorluk yaşıyordu. Onu affederse nişanlısının rahatlayacağını, rahatlamaması için nişanlısını affetmemesi gerektiğini düşünüyordu. Çalışma sonrasında nişanlısını cezalandırmak için yaptığı bu seçimin kendisine verdiği rahatsızlığı farkederek, affetmenin kendini özgürleştireceğine karar verdi. AlfaLife seansı sonrasında, hemen seans bitiminde bu hissinden tamamen özgürdü.

Thumb

Ağlama Krizi

Sevdiği insanları kaybetme korkusu yaşadığını ve ağlama atakları geçirdiğini bildiren danışan ile yapılan çalışmada kişinin sevgilisinin onu terk edeceği ile ilgili korkusunun olduğu çıkmıştır. Bu ilişkinin duygusal tatmin oluşturduğundan bağımlılık boyutuna ulaşmış olduğunu farkeden danışan, yapılan AlfaLife seansı sonrası ataklarından tamamen kurtulmuş, ilişkisini daha sağlam zeminlere oturtabildiğini bildirmiştir.

Thumb

Anne-Baba

Çocuk iken anne babanın boşanması sonucunda terkedilmiş, ortada kalmışlık hissi kişinin ilerleyen yaşında halen devam ediyordu. Yaşamına giren herkesin bir gün onu terkedeceğinden ve yanlız kalacağından korkuyordu. Ve hep te öyle oluyordu. Yapılan AlfaLife seansları sonucunda kişi durumun tamamen kendinden kaynaklandığını ve bu hissin onu beslediğini farketti. Beslendiği bu hissi bırakmama seçimini yapan kişi bu şekilde yaşamayı tercih etti.

Thumb

Tıkanma

Kamuda orta düzey yöneticilik yapan danışan, ‘nefesim yetmiyor, içimde bir delik var nefesim oradan akıp gidiyor, bana yetmiyor’ şikayeti ile AlfaLife Seanslarına katılmıştır. Seanslar sonrasında danışanın nefesi düzeldiği gibi, hayatındaki para hareketi de düzene girdi. Öncesinde kişi nefesinin yetmediğini düşündüğü gibi, parası da yetmiyordu.

Thumb

İş Yaşamı

Aile şirketinde çalışan danışan başarılı olmasına rağmen mutlu olmadığını, sürekli hata yapma korkusu ile çalıştığını ve bu durumdan artık çok yorulduğunu bildirdi. Yapılan çalışmada kişinin öğrencilik döneminde yaşadığı bir travma ortaya çıkmış ve şimdi hata yaparsa rezil olma duygusunun tetiklendiği durum, Alfalife seansı sonrasında bilinçaltındaki tetiklenen travma dönüştürülmüş ve kişi kendinden emin ve özgüven ile sadece iş yaşamında değil aile ve sosyal çevresinde çok daha keyifle yaşadığını bildirmiştir.

Thumb

Ağrı

Bacağında yoğun bir ağrısı bulunan kişi, doktorların bir teşhis koyamadığını bildirdi. Yapılan çalışmada kişinin bazı konuları fazla zorladığı için yaşamında olaylara adım atarken çok zorlandığı ortaya çıktı. AlfaLife seansları sonrasında kişinin bacak ağrısı tamamen yok oldu ve yaşamda adım atarken daha rahat hareket etmeye başkadığını bildirdi.

Thumb

İlgisizlik

Yeni doğan bebeğine ilgisiz olduğunu ve bu durumdan rahatsızlık duyduğunu, bebeğine bir anne gibi davranamadığını bildiren danışan ile yapılan çalışmada, kişinin eşi ile yaşadığı travma farkedilmiştir. Kişinin yaşamakta olduğu duygusal travma AlfaLife Seansı sonrasında sakin, anlayışlı ve ilgili bir anne olabilmenin keyfine dönüştüğü bildirilmiştir.

Thumb

Konuşma Bozukluğu

İlkokul 5. sınıfta iken geçirdiği trafik kazası sonrasında kekelemeye başlayan danışan 28 yaşında hala bu duruma bir çözüm bulunamadığından rahatsızdı. Yapılan çalışma sonrasında kişinin kazayı yaşadığı andaki şoku hala atlatamadığından konuşmanında düzelmediği görülmüştür. 2 saat süren bir AlfaLife seansı ardından, kişi normal bir şekilde konuşa konuşa seans yerinden ayrılmıştır.

Thumb

Kendini Suçlama

Genç yaşta eşini kaybeden 2 çocuk sahibi danışan, şu anda yaşamakta oldukları bazı olumsuzluklar nedeni ile kendini suçladığını ve yaptıklarından pişmanlık duyduğunu bildirmiştir. Gece uyku bozukluğu, huzursuz bacak sendromu ve mide yanmaları yaşamakta olan danışan ile yapılan AlfaLife seansı sonrası, hemen ertesi gün gece ilaç almadan rahat rahat uyuduğunu ve huzursuz bacak sendromunun ortadan kalktığını bildirmiştir.

Thumb

Boşanma

Eşinin başka biri olan yakınlığını öğrenen ve boşanma kararı veren kişi bu durumu eşine nasıl söyleyeceği konusunda alacağı korkudan dolayı stres yaşadığını, uykusuz kaldığını ve ağlama atakları geçirdiğini bildirdi. AlfaLife seansı sonrasında kişi bu süreci tamamen rahat ve istediği şekilde atlatabildiğini ve çevresindeki insanlardan olumlu geri bildirimler aldığını bildirmiştir.

Thumb

İdeal Partner

Eşinden ayrılmış 2 çocuk annesi olan danışan, eşinden ayrıldıktan sonra kendine uygun kişileri seçme konusunda sıkıntı yaşadığını bildirdi. Hayatına çektiği kişilerin ona uygun kişiler olmadığını söylüyordu. Yaşamına uygun kişileri çekebilmek için danışan ile ideal partner çalışması yapılmıştır. Ve çalışma sonunda kişinin babası ve eski eşindeki onu rahatsız eden korkularını kendine çektiği ortaya çıkmış, yapılan AlfaLife seansı sonrası kişi kısa bir süre sonra ‘hayat arkadaşımı buldum’ diyerek geri bildirimde bulunmuştur.

Thumb

Öfke

Eşi ile yaşadığı anlaşmazlık sonucunda çok büyük bir kızgınlık ve öfke yaşadığını bildiren danışan, eşiyle aynı ortamda bulunma konusunda büyük bir rahatsızlık yaşadığını bildirdi. AlfaLife seansı sonrasında yaşadığı olaya artık daha sakin bakabildiğini ve bunun için kendini sakinleştirmeye çalışmak gibi bir çabaya ihtiyaç duymadığını bildirmiştir.